SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
Lagsida P09
Hem
Dans
Skate
Klubbsida Olliewood Indoor Skatepark
BMX
Kick Bike
Skateboard
Pingis
Klubbsida Bordtennis
Ungdom
Senior
Motion
Veteraner
Bankeryd
Barngymnastik
Innebandy
Klubbsida Innebandy
Lagsida P 14
Lagsida P 12
Lagsida P 11
Lagsida P10
Lagsida P09
Lagsida P07-08
Lagsida HJ17
Lagsida JAS
Lagsida Herr Senior
Lagsida P16
Lagsida F16
Lagsida P13
Volleyboll
Klubbsida Volleyboll
Volleybompa
Kidsvolley Level 1-3
Fyrmanna level 4-5
Fyrmanna level 6/u16 tjej
Fyrmanna Level 6/U16 kille
Nybörjare Level 4-6
Spontanvolleyboll
Dam A
Dam B
Herr A
Herr B
Veteraner
Seniorer
Dam C
Klätter
Klubbsida Klättring
Gruppsida 6-7 år forts.
Gruppsida 8-9 år forts.
Gruppsida 10-14 år
Gruppsida 10-14 år teknikträning
Öppen Boulder
KFUM Vidablick
Lägergården
Lägerledare 2024
Mini vidis 2024
Vidis 1. 2024
Vidis 2. 2024
Tonår 2024
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Hem
Dans
Skate
Klubbsida Olliewood Indoor Skatepark
BMX
Kick Bike
Skateboard
Pingis
Klubbsida Bordtennis
Ungdom
Senior
Motion
Veteraner
Bankeryd
Barngymnastik
Innebandy
Klubbsida Innebandy
Lagsida P 14
Lagsida P 12
Lagsida P 11
Lagsida P10
Lagsida P09
Lagsida P07-08
Lagsida HJ17
Lagsida JAS
Lagsida Herr Senior
Lagsida P16
Lagsida F16
Lagsida P13
Volleyboll
Klubbsida Volleyboll
Volleybompa
Kidsvolley Level 1-3
Fyrmanna level 4-5
Fyrmanna level 6/u16 tjej
Fyrmanna Level 6/U16 kille
Nybörjare Level 4-6
Spontanvolleyboll
Dam A
Dam B
Herr A
Herr B
Veteraner
Seniorer
Dam C
Klätter
Klubbsida Klättring
Gruppsida 6-7 år forts.
Gruppsida 8-9 år forts.
Gruppsida 10-14 år
Gruppsida 10-14 år teknikträning
Öppen Boulder
KFUM Vidablick
Lägergården
Lägerledare 2024
Mini vidis 2024
Vidis 1. 2024
Vidis 2. 2024
Tonår 2024
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Anmälan
Hem
Nyheter
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Anmälan
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: FPC P2009 grupp B
2023/24: Pantamera P N Röd Gr3 -09
2023/24: Pantamera P N Röd Gr4 -09
2023/24: Pantamera P N Röd Gr4 -09
2023/24: Pojkar Röd B Grupp A
2023/24: Träningsmatcher SBIBF Ungdom
2023/24: Träningsmatcher SBIBF Ungdom
2023/24: Träningsmatcher SBIBF Ungdom
2022/23: FPC P13 B-slutspel
2022/23: FPC P13 grupp F
2022/23: Gothia Innebandy Cup 2023
2022/23: Pantamera P Norra Röd Gr 5 (-09)
2022/23: Pantamera P Norra Röd Gr 6 (-09)
2021/22: Pantamera P Norra Blå Gr1 (-09)
2019/20: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1
2019/20: Poolspel Pojkar 4-4 S Gr 1
SEPTEMBER 2023
01
18:30
fre
18:30
KFUM Ungdomens Hus
KFUM Jönköping
- Bankeryds Skid o MK
3 - 2
01
18:30
fre
18:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Bankeryds Skid o MK P09
-
01
18:30
fre
18:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Bankeryds Skid o MK P09
-
01
18:30
fre
18:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Bankeryds Skid o MK P09
-
16
10:15
lör
10:15
Rosvalla C-hall
Onyx IBS P09 -
KFUM Jönköping
5 - 5
16
14:45
lör
14:45
Rosvalla C-hall
KFUM Jönköping
- Huddinge IBS
2 - 3
16
17:00
lör
17:00
Rosvalla Arena A
Brokinds IF -
KFUM Jönköping
0 - 12
17
10:30
sön
10:30
Rosvalla C
KFUM Jönköping
- CL98
0 - 3
23
09:30
lör
09:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Månsarps IBK P08-09
4 - 1
29
19:00
fre
19:00
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Borås IBF P08-09
3 - 3
OKTOBER 2023
07
15:00
lör
15:00
Ribbahallen A-hall
Gränna AIS P09 -
KFUM Jönköping P09-10
5 - 5
08
13:00
sön
13:00
Fagerslätt Idrottshall
Husqvarna IK P09/1 -
KFUM Jönköping P09
5 - 5
14
10:45
lör
10:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Fagerhult Habo IBK Ungdom P09
3 - 5
15
09:00
sön
09:00
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Bankeryds Skid o MK P09/2
4 - 4
21
13:30
lör
13:30
Olsbergs Arena
IBK Husar P08-09 -
KFUM Jönköping P09-10
1 - 3
22
09:30
sön
09:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Vimmerby IBK P09
5 - 4
29
08:30
sön
08:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Jönköpings IK P10/1
3 - 4
NOVEMBER 2023
10
19:30
fre
19:30
Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
Vetlanda IBF P09
- KFUM Jönköping P09-10
-
10
19:30
fre
19:30
Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
Vetlanda IBF P09 -
KFUM Jönköping P09-10
12 - 2
11
11:30
lör
11:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Jönköpings IK P09/2
3 - 2
19
12:00
sön
12:00
Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
Vetlanda IBF P08-09 -
KFUM Jönköping P09
4 - 3
19
12:45
sön
12:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Nässjö IBF P09
4 - 8
24
19:30
fre
19:30
Fagerslätt Idrottshall
Husqvarna IK P09 Svart -
KFUM Jönköping P09-10
5 - 5
DECEMBER 2023
02
12:00
lör
12:00
Bökensved Sporthall
Westerviks IBK P08-09 -
KFUM Jönköping P09
1 - 6
03
10:30
sön
10:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Värnamo IK P09
5 - 5
09
15:30
lör
15:30
Jönköpings Idrottshus B-hall
Hovslätts IK P09 -
KFUM Jönköping P09-10
-
10
12:45
sön
12:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Månsarps IBK P09
1 - 6
16
13:00
lör
13:00
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Husqvarna IK P09/1
4 - 4
17
10:30
sön
10:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Gränna AIS/Husqvarna IK P09
1 - 4
JANUARI 2024
13
16:30
lör
16:30
Torpshallen
Bankeryds Skid o MK P09/2 -
KFUM Jönköping P09-10
11 - 7
20
14:00
lör
14:00
Vimmerby Idrottshall
Vimmerby IBK P09 -
KFUM Jönköping P09
9 - 3
20
14:15
lör
14:15
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- IBK Husar P08-09
11 - 4
28
13:30
sön
13:30
Hisingstorp Sporthall
Jönköpings IK P10/1 -
KFUM Jönköping P09-10
3 - 3
FEBRUARI 2024
02
18:30
fre
18:30
Allhallen
Fagerhult Habo IBK Ungdom P09 -
KFUM Jönköping P09
7 - 1
03
15:30
lör
15:30
Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Jönköpings IK P09/2 -
KFUM Jönköping P09
4 - 2
09
20:30
fre
20:30
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Vetlanda IBF P09
4 - 2
11
10:00
sön
10:00
Nässjö Sporthall
Nässjö IBF P09 -
KFUM Jönköping P09-10
2 - 2
24
14:00
lör
14:00
Norrahammars Sporthall
Månsarps IBK -
KFUM Jönköping Innebandy P09
5 - 3
25
10:45
sön
10:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09-10
- Husqvarna IK P09 Svart
4 - 1
MARS 2024
02
16:30
lör
16:30
Torpshallen
Bankeryds Skid o MK P09/1 -
KFUM Jönköping P09
-
09
11:00
lör
11:00
Värnamo Sporthall
Värnamo IK P09 -
KFUM Jönköping P09-10
3 - 1
10
12:45
sön
12:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Westerviks IBK P08-09
4 - 1
15
19:30
fre
19:30
Norrahammars Sporthall
Månsarps IBK P09 -
KFUM Jönköping P09
4 - 6
17
09:45
sön
09:45
KFUM Sporthall, Jönköping
KFUM Jönköping P09
- Vetlanda IBF P08-09
0 - 7
22
18:50
fre
18:50
FPC Jönköping Idrottshus B-hall, ICA Klostergatan
FBC Lerum U Svart -
KFUM Jönköping
0 - 9
23
08:50
lör
08:50
FPC Huskvarna Sporthall A, BDO
KFUM Jönköping
- Olofströms IBK
8 - 0
23
16:20
lör
16:20
FPC Jönköping Idrottshus D-hall, Saunasweden
KFUM Jönköping
- Onsala IBK
1 - 2
Föreningssponsorer
Övriga Sponsorer